1.7.2025 - Vantaa Circuit: Difference between revisions

From Pessin randon wiki
No edit summary
 
(2 intermediate revisions by the same user not shown)
Line 16: Line 16:
|Pilvetön iltapäivä - +25c
|Pilvetön iltapäivä - +25c
|Ilta-ajot. Yleinen ratapäivä. Ajajia monesta eri tasosta.
|Ilta-ajot. Yleinen ratapäivä. Ajajia monesta eri tasosta.
|-
|
|
|
|
|
|-
|
|
|
|
|
|}
|}


Line 51: Line 39:
| -
| -
| -
| -
|-
|
|
|
|
|
|
|
|
|}
|}
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
Line 80: Line 59:
| -
| -
| -
| -
|-
|
|
|
|
|
|
|
|
|}
|}


Line 111: Line 81:
|53,83
|53,83
|Pyörä toimi, heti kun alkoi myös "ajo" sujumaan niin lähdin pois koska oikeasti ajo ei onnistunut juuri ollenkaan. Rata haastava kasviston takia.
|Pyörä toimi, heti kun alkoi myös "ajo" sujumaan niin lähdin pois koska oikeasti ajo ei onnistunut juuri ollenkaan. Rata haastava kasviston takia.
|-
|
|
|
|
|
|}
|}


=== Muita huomioita ===
=== Muita huomioita ===
=== Ajokilometrit ===
5+7 = 12km
[[Thriump Daytona huoltosivu]]




Siirry takaisin: [[Moottoripyöräily]]
Siirry takaisin: [[Moottoripyöräily]]

Latest revision as of 09:13, 4 July 2025

Rata ja sää

Kävin ajamassa "kylmät" pois. Tarkoitus heiman testata, että pyörä toimii ja että ukko toimii edes jotenkin. Todella kankeaa ajoa ja luotto täysin hukassa. Hyvä tosiaalta että kävin ajamassa, sillä huomasin, ettei quick shifter ollut käytössä joka sotki ensimmäisen vedon täysin.

Rata käytännössä jatkuvasti oikealle käännöstä. Yksi vasemmalle kääntyvä kohta.

Rata ja sää, sekä muut huomiot
Setti Rata Päivämäärä Sää Muuta huomioitavaa
1. Vantaa Circuti 1.7.2025 Pilvetön iltapäivä - +25c Ilta-ajot. Yleinen ratapäivä. Ajajia monesta eri tasosta.

Moottoripyörän tiedot

Moottoripyörä:Triumph Daytona 675 2007

Etupuoli
Setti Preload (kiristetty kierrosta) Rebound (kierrosta auki) Compression (kierrosta auki) Rengaspaine (varikko) Rengaspaine radalta Lämppäri Muut muutokset
1. 4-raitaa 10 kliksua 4 kliksua 2.35 bar - - -
Takapuoli
Setti Preload (kiristetty kierrosta) Rebound (kierrosta auki) Compression (kierrosta auki) Rengaspaine (varikko) Rengaspaine radalta Lämppäri Muut muutokset
1. 0,6mm ylämutteri 4 kliksua 9 kliksua 1.7 bar - - -

Kierrosajat

Setti Kierroksia yht Kierrosaika keskiarvo Paras kierrosaika Muuta huomioita (fiilis, yms)
1.1 3 - 56,58 Ensimmäinen ajo. Todella rauhassa. Katseen käytön harjoittelua ja perus hengittämistä. Quick shifter oli poissa käytöstä
1.2 5 53,83 Pyörä toimi, heti kun alkoi myös "ajo" sujumaan niin lähdin pois koska oikeasti ajo ei onnistunut juuri ollenkaan. Rata haastava kasviston takia.

Muita huomioita

Ajokilometrit

5+7 = 12km

Thriump Daytona huoltosivu


Siirry takaisin: Moottoripyöräily